Nawigacja

O mnie Zajęcia dodatkowe London Oxford Bath Stonehenge & Salisbury Plain South - West Coast Moi uczniowie Wyniki matur MATURA LIP DUB Wymiana polsko - izraelska

Magdalena Heinke

Wymiana polsko - izraelska

Match – Making Seminar Israel – Poland, 15 – 19 listopada 2010  /  Israel

SEMINARIUM W TEL - AVIVIE

czytaj w Gazecie Lubuskiej

Przedstawiciele 10 szkół z Polski, którzy otrzymali dofinansowanie na wizytę przygotowawczą wymiany młodzieży polsko - izraelskiej ze środków Ministerstwa Edukacji,
z przypisanymi partnerami ze strony izraelskiej spotkali się w Tel - Avivie w dniach 15 - 19.11.2010.

Spośród ponad 50 nadesłanych wniosków wybrano 10 najciekawszych – w tym projekt złożony przez mgr Magdalenę Heinkę – nauczyciel języka angielskiego w Liceum Garczyńskiego w Zbąszyniu. Szkołą partnerską jest: Makif Zain Ha'Kirya w Ashdod (na południe od Tel – Avivu)

Relacja:

Wzięliśmy udział w szkoleniach i konferencjach dotyczących wymiany młodzieży polsko – izraelskiej. Odwiedziliśmy gminy oraz szkoły partnerskie, wzięliśmy udział w spotkaniach
z osobami odpowiedzialnymi za organizacje wymian młodzieży.

Celem głównym semianrium było nawiązanie kontaktu z placówką (szkołą), która zainteresowana jest organizacją wymiany młodzieży oraz wstępne ustalenie działań
i harmonogramu projektu.

Informacje o przebiegu spotkania:

Dzień 1

-         Wizyta w rezydencji Ambasadora Polaki w Izraelu.

-         Wizyta w urzędzie miasta Tel – Aviv.

Dzień 2

-         Match – making seminar; spotkanie z potencjalnymi partnerami (reprezentantami instytucji), spotkanie integrujące grupę (bank pomysłów do pracy z uczniami podczas organizacji wymian).

-         Szkolenie dotyczące ubiegania się o środki na dofinansowanie wymiany młodzieży.

-         Szkolenie – jak przygotować uczniów do wymiany.

-         Szkolenie – co wziąć pod uwagę przygotowując wymianę młodzieży polsko – izraelskiej.

Dzień 3

-         Spotkanie w zastępcą burmistrza miasta Ashdod.

-         Spotkanie w Ariellą Rosenthal – przedstawicielem miasta Ashdod do spraw wymian międzynarodowych.

-         Wizyta w szkole Makif Zain Ha'Kirya w Ashdod  (wcześniej przypisanej jako instytucja partnerska); spotkanie z dyrektorem szkoły oraz nauczycielami odpowiedzialnymi za nawiązanie współpracy ze strony izraelskiej (Yifat Sheref – koordynator projektu). Prezentacje szkół, ustalenie tematu projektu, zebranie wstępnych pomysłów, wybranie grupy docelowej oraz ilości uczestników wymiany.

Dzień 4

-         Wizyta w Yad – Vashem (muzeum holokaustu w Jerozolimie).

-         Brifing w Ministerstwie Spraw Zagranicznych.

-         Spotkanie podsumowujące seminarium z osobami odpowiedzialnymi za wymianę ze strony zarówno polskiego, jak i izraelskiego Ministerstwa Edukacji – wnioski, spostrzeżenia, uwagi.

Wizyta zakończyła się wstępną deklaracją współpracy. Temat projektu zaproponowanego z mojej strony (Kobieta i jej rola we współczesnym społeczeństwie) oraz jego wersja robocza spotkały się z pełną akceptacją. Ustalono, że do końca grudnia strony wypracują wspólny kształt projektu: cele, metody, techniki, działania, produkt, harmonogram, itp.

Strona Izraelska zainteresowana jest wymianą młodzieży z naszą szkołą lecz przed podjęciem ostatecznej decyzji ich przedstawiciel chciałby przyjechać do Polski i odwiedzić naszą szkołę. Do takiej wizyty dojdzie prawdopodobnie w styczniu 2011, gdyż następnym etapem współpracy jest wizyta przedstawicieli strony izraelskiej w  Polsce na początku 2011 roku. W Warszawie odbędzie się druga część seminarium (rewizyta 10 przedstawicieli szkół izraelskich – warsztaty, szkolenia). W planie jest też 2 – dniowa wizyta reprezentanta szkoły z Ashdod w naszej szkole (spotkanie z dyrektorem, nauczycielami, uczniami oraz władzami samorządowymi

MAM NADZIEJĘ, ŻE W 2011 ROKU UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY BĘDĄ GOŚCILI U SIEBIE KOLEGÓW Z IZRAELA ORAZ WYJADĄ Z WIZYTĄ DO ASHDOD!

TRZYMAJCIE KCIUKI ZA POWODZENIE PRZEDSIĘWZIECIA! :)

(tekst MH)

zdjęcia w albumie