Nawigacja

2008/09 2009/10 2010/2011

Z życia szkoły

2009/10

 

 

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2009/2010

25 czerwca 2010 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 09/10. Był to rok owocny, zapowiadający maturę dla drugoklasistów i drugi rok ciężkiej (cięższej) pracy dla tych, którzy przez pierwszy rok nie zdążyli się jeszcze rozgościć, a za chwilę będą już na półmetku... Uroczystość w ZCK zgromadziła grono pedagogiczne, niecierpliwych uczniów i rodziców najzdolniejszych licealistów. Pożegnaliśmy ks. Krzysztofa Borowicza, który po 5 latach nauczania w LO Garczyńskiego nie mógł nas pożegnać bez wzruszenia. Jego podziękowania za ten wspólnie spędzony czas wywołały wiele emocji, braw, a nawet owacje na stojąco :-) Powiedział: "to było najlepsze 5 lat mojego kapłaństwa. Nie mówię 'żegnajcie', ale 'do widzenia'.", obiecując, że będzie nas często odwiedzać. Przed nami wakacje, z których należy wycisnąć jak najwięcej pozytywnych emocji, wypocząć, przygotować się psychicznie na zastrzyk nowej wiedzy i nacieszyć się piękną pogodą. Do zobaczenia we wrześniu!

 

teskt: Dagmara Gołek

 

więcej zdjęć w galerii

 

 

WYGRALIŚMY KONKURS FILMOWY!

 

 

Dnia 9 czerwca w Nowotomyskim Ośrodku Kultury odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu filmowego, realizowanego w ramach programu "Młodzież wolna od uzależnień". Na to wydarzenie zaproszone zostały wszystkie zespoły, które stworzyły filmy oraz animacje o zagrożeniach jakie niosą ze sobą uzależnienia. Warto wspomnieć, że uczniowie naszej szkoły przygotowali aż osiem prac.

Do konkursu  napłynęły 22 prace z całego powiatu, a ich poziom był bardzo wysoki, tym bardziej miło mi poinformaować, iż to uczniowie naszej szkoły zajęli w nim pierwsze miejsce.

 

Szczęśliwymi zwycięzcami zostali uczniowie klasy Ib:

 

Patryk Ligęza

 

oraz

 

Kamil Piter.

 

 

Wyrazy uznania i wielkie podziękowania należą się także wszystkim uczniom, którzy włożyli wiele pracy w przygotowanie swoich prac - uczniom klas: Ia, Ic oraz Id.

Wielkie dzięki i mam nadzieję, że za rok trafi do nas nie tylko pierwsza nagroda, ale też wszystkie wyróżnienia ;)

 

RELACJA Z ROZSTRZYGNIĘCIA KONKURSU NA STRONIE KOMENDY POWIATOWEJ:

http://www.nowy-tomysl.policja.gov.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=702&Itemid=5

I ZAPEWNE JUŻ WKRÓTCE W STV

PCh

 

 

14 maja 2010r. uczniowie klasy 1D odwiedzili Komendę Powiatową Policji w Nowym Tomyślu.

 

Wyjazd był zorganizowany w ramach zajęć teoretycznych przeprowadzonych przez sierż. Pawła Głódź. Klasa miała okazję zobaczyć jak funkcjonuje cała komenda.

Uczniowie na własnej skórze mogli przekonać się na czym polega praca technika kryminalistyki. Zobaczyli jak zabezpiecza się m.in. ślady linii papilarnych, biologiczne i osmologiczne.

Każdy z licealistów miał możliwość pobrania odbitek palców od kolegów. Policjanci zademonstrowali kilka nagrań zarejestrowanych przez wideorejestrator znajdujący się na wyposażeniu Fiata Bravo.

Uczniowie zwiedzili także policyjne biura, cele więzienne oraz stanowisko monitoringu.

 

WIĘCEJ ZDJĘĆ W ALBUMIE

 

 
											13 MAJA - WYCIECZKA ID DO PORTU LOTNICZEGO ZIELONA GÓRA-BABIMOST
											 
Po wysłuchaniu krótkiej prezentacji na temat ochrony lotniska jak
 i  obywateli na nim przebywających, przeszliśmy do części praktycznej. 
Osoby zajmujące się na co dzień ochroną portu lotniczego, pokazały nam na czym polega kontrola bagażu, i osób pragnących odbyć podróż samolotem. 
Ostatnią częścią wycieczki było zapoznanie się z pracą strażaków pełniących służbę na tamtejszym lotnisku. 


WIĘCEJ ZDJĘĆ W ALBUMIE

 

 

Uroczyste obchody uchwalenia Konstytucji 3 Maja - pod pomnikiem

 

 

 

 

 

 

 

 

Pożegnanie klas trzecich 30 kwietnia 2010 r.

 

30 kwietnia 2010 roku był ważnym dniem dla naszych trzecioklasistów. Zakończyli oni właśnie trzy lata ciężkiej pracy i na zawsze opuścili mury Liceum Garczyńskiego. Tego dnia w Zbąszyńskim Centrum Kultury odbył się uroczysty apel z tej okazji. Rozdano świadectwa ukończenia Liceum Ogólnokształcącego, nagrody za osiągnięcia w różnych dziedzinach i za zasługi dla szkoły. Gratulujemy wszystkim zasłużonym i tym, co uzyskali świadectwa z wyróżnieniem! Po przemówieniach pana dyrektora i innych nauczycieli nadszedł czas na krótką część artystyczną. Zarecytowała Emilia Jóskowiak, a absolwentka Marzena Pawłowska wraz z uczennicą drugiej klasy-Dagmarą Gołek zaśpiewały utwór zespołu Dżem- „Wehikuł czasu”. Martyna Dudzińska także pięknie zaśpiewała dla nas już po raz ostatni.     Dziękujemy dziewczyny! :)

Nie brakowało wzruszających momentów. Przemówienia nauczycieli, podziękowania od uczniów uświadomiły nam, że okres, który przeżywamy być może jest najpiękniejszym etapem naszego życia. Pomimo ciężkiej pracy, zdobywania ocen i zaliczania sprawdzianów zrodziły się cenne przyjaźnie, które na pewno będą przez Was, drodzy Trzecioklasiści wspominane przez wiele długich lat. Mamy nadzieję, że pozostanie w Was pozytywne wspomnienie po naszym Liceum. 

Życzymy zadowalających wyników na maturze i powodzenia w dorosłym życiu! Trzymamy kciuki!

 

tekst: Lena Skwara

 

Apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

 

29 kwietnia w Zbąszyńskim Centrum Kultury zebrali się wszyscy uczniowie i nauczyciele, aby

zobaczyć apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Po uroczystym zaśpiewaniu

hymnu Polski młodzież, która wspólnie przygotowała apel, czyli klasa 1A i 1D przedstawiła dzieje

Polski podczas rozbiorów, które zakończyły się uchwaleniem Konstytucji. Recytowano

patriotyczne wiersze, a także odegrano krótką scenkę, w której opowiedziano o uroczystym

dniu z 1791roku, kiedy to w Warszawie wprowadzono nowoczesną ustawę, umacniającą nasz kraj.

Po tym okolicznościowym apelu, przedstawiony został program artystyczny z okazji Dnia

Kobiet, noszący tytuł „Zasłyszane w Piwnicy pod Baranami” , który był wystawiany podczas

Zbąszyńskiego Święta Kobiecości, a także w Nowym Tomyślu. Udział wzięły w nim uczennice i

uczniowie naszego LO, a przygotowaniem zajęła się p. Anna Kotecka.

Tekst: Lena Skwara

 

 

Dzień Języków Obcych 27.04.2010 r.

 

 

 

więcej zdjęć w galerii

 

 

Turniej Przyrodniczy 1 z 10

 

Czas wspomnieć Turniej Przyrodniczy, „1 z 10”, którego organizatorem był prof. Jarosław Jankowiak. Tematem przewodnim było „Zdrowe środowisko – zdrowy człowiek”. Początkowo odbyły się eliminacje do konkursu, które skupiły wokół siebie grono fanatyków biologii. Z 15 chętnych, wyłoniono najlepszą dziesiątkę, która planowo miała stawić się 27 kwietnia, 5 minut przed dziewiątą na finał konkursu w sali nr 11. Jak sama nazwa wskazuje – turniej zasadami oraz etapami odpowiadał programowi telewizyjnemu „1 z 10”, tyle, że w tym przypadku dotyczył zagadnień z anatomii, fizjologii, zdrowia, ekologii, gospodarki oraz ochrony przyrody. Profesor Jankowiak mobilizował uczestników obietnicą, że na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody w postaci książek ufundowanych przez Urząd Miejski w Zbąszyniu. Licealistom tematyka ekologiczna nie jest obca, wykazali się dużą wiedzą, która imponowała w zaciętej rywalizacji. Pomimo tego, że weterani konkursów biologicznych oraz kilkukrotni zwycięzcy brali udział w turnieju, na podium znaleźli się pierwszoklasiści. Pierwsze miejsce zajęła Karolina Śliwa z klasy I a, na 2 miejscu uplasował się Łukasz Dzieniszewski – reprezentat klasy policyjnej, a zaszczytne trzecie miejsce zajęła kolejna humanistka – Paulina Górawska. Uczestnicy finału otrzymali pamiątkowe dyplomy, natomiast laureaci obiecane nagrody oraz zapewne, bardziej satysfakcjonujące – cząstkowe piątki z biologii. Zwycięzcom składamy serdeczne gratulacje i zapraszamy w przyszłym roku na kolejną edycję turnieju.

 

tekst: Dagmara Gołek

 

 

więcej zdjęć w galerii

 

 

NOC FILMOWA

 

Z 23 na 24 kwietnia 2010 roku w Liceum Garczyńskiego trwała Noc Filmowa. Po raz pierwszy  

takie wydarzenie miało miejsce w naszej szkole! Organizacją zajął się Samorząd Uczniowski

pod kierunkiem p. prof. Marty Misiewicz. Przez prawie cały tydzień dziewczyny z samorządu

sprzedawały uczniom bilety i karnety na tą noc.  

Zaczęliśmy po godz. 22.00, skończyliśmy około 7.00 rano. Zabraliśmy śpiwory, karimaty

poduszki.  Przez całą noc oglądaliśmy filmy wcześniej wybrane przez uczniów. Mieliśmy do

wyboru 4 sale kinowe: sala filmów polskich, sala komedii i komedii romantycznych, sala

filmów akcji i sensacji, sala horrorów i thrillerów. W każdej z tych sal wyświetlone zostały

4filmy. Sklepik ‘U Maryli’ zaoferował nam popcorn, chipsy, colę i inne. W miłym gronie i

świetnej atmosferze upłynęło nam oglądanie filmów! Nad ranem zajęliśmy się sprzątaniem.

Bardzo ciekawym doświadczeniem było spędzenie nocy w szkole. Dziękujemy bardzo za 

pomoc pani Marcie oraz panu Patrykowi Misiewiczowi, bez których ta impreza by się nie

odbyła. Liczymy na powtórkę za rok!

Tekst: Lena Skwara

zdjęcia w galerii

 

 

 

 

DZIEŃ WIOSNY

 

Dnia 22 marca w ZOK- u został zorganizowany przez Samorząd Uczniowski Dzień Wiosny. Imprezę prowadzili Marzena Pawłowska i Krzysztof Karbowiak. Każda z klas mogła się wykazać własną inicjatywą. Wszyscy byli zobowiązani do tego, by się przebrać. Na scenie mogliśmy ujrzeć przeróżne występy wokalne, skecze, monologi w wykonaniu uczniów. Dużym talentem wykazał się Sebastian Dzięcioł, wygłaszając swój monolog i tym samym rozbawiając całą publiczność. W dalszej części spotkania odbył się wiosenny pokaz mody. Z każdej klasy zostały wytypowane dwie osoby, które miały za zadanie jak najlepiej zaprezentować nowy trend WIOSNA 2010. Pokaz był oceniany przez jury w skład, którego wchodzili: dyrektor Bogusław Piertusiewicz, opiekunka Samorządu Marta Misiewicz oraz przedstawicielka Samorządu Natalia Małycha. Po burzliwych naradach zostali wyłonieni król i królowa wiosny. Byli nimi Kacper Chwałkowski i Jolanta Raczkowska.

 

(tekst: Milena Idzi, Paulina Kwaśna, Emilia Michalszczak)

 

klasa I a- http://tvborek.blogspot.com/2010/03/dzien-wiosny-klasa-i-liceum.html

 

monolog Sebastiana Dzięcioła- http://tvborek.blogspot.com/2010/03/dzien-wiosny-sebastian-dziecio-liceum.html

 

klasa I b-

 

klasa I c- http://tvborek.blogspot.com/2010/03/dzien-wiosny-klasa-i-c-liceum.html

 

klasa I d- http://tvborek.blogspot.com/2010/03/dzien-wiosny-klasa-i-d-liceum.html

 

Klasa II b- http://tvborek.blogspot.com/2010/03/dzien-wiosny-klasa-ii-b-liceum.html

 

klasa II c- http://tvborek.blogspot.com/2010/03/dzien-wiosny-klasa-ii-c-liceum.html

 

klasa III b-

 

klasa III c- http://tvborek.blogspot.com/2010/03/dzien-wiosny-klasa-iii-c-liceum.html

 

 

 

SPOTKANIE Z POSŁEM NA SEJM - JAKUBEM RUTNICKIM

 

24 marca 2010 roku nasze LO odwiedził poseł Platformy Obywatelskiej - Jakub Rutnicki. Zaprzyjaźniony ze Zbąszyniem poseł, organizator corocznego Turnieju Siatkówki Plażowej "Rutnicki Cup", w którego okręgu wyborczym znajduje się m.in. powiat nowotomyski. Tegoroczni maturzyści oraz drugoklasiści mieli okazję wysłuchać wykładu, który był bardziej zestawem porad kogoś doświadczonego. Początkowo usłyszeliśmy skrót historii życia pana Jakuba. Ku naszemu zaskoczeniu okazało się, że nie jest to wyłącznie polityk i sportowiec, ale także laureat I edycji programu "Idol" :-) . Jego pomysł na siebie, ambicja w dążeniu do celu i chęć działania pewnie zaimponowała każdemu. Doradził nam, co zrobić ze swoją przyszłością, jakie studia warto wybrać, jak dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej oraz w jaki sposób zdobyć - tak często przez pracodawców wymagane - doświadczenie zawodowe, jednocześnie studiując. Uświadomił nam, jak trudno będzie wszystko pogodzić, ale zapewnił tym samym, że ten wysiłek zaowocuje w przyszłości. Odpowiedział na wszystkie nasze pytania, a na koniec pan dyrektor wykonał pamiątkowe zdjęcia.

 

(tekst: Dagmara Gołek)

 

 

więcej zdjęć w albumie

 

 

PRZYGOTOWANIA DO KONCERTU UCZNIÓW I ABSOLWENTÓW NASZEGO LICEUM

 

 

LIP DUB W GARCZYŃSKIM - CELEBRATE GOOD TIMES

 

 

więcej zdjęć w albumie

Kamera, piosenka i pomysł na stworzenie własnego lipdubu wystarczą, aby każdy mógł  poczuć się jak gwiazda muzyki.

 

Zakończyliśmy właśnie prace nad nagraniem filmu reklamowego szkoły techniką LIP DUB.

 

Na początku lutego zebrała się grupa uczniów, którzy z entuzjazmem zadeklarowała chęć udziału w projekcie. Postanowiliśmy wnieść jeszcze więcej koloru i radości do naszego codziennego życia szkolnego

 

Ustaliliśmy role każdego uczestnika, stroje i choreografię, wybraliśmy utwór, a potem było już tylko z górki...

 

Spotkaliśmy się kilkukrotnie na nagraniach próbnych. Produkt finalny powstał w piątek – 27.02.2010 o godzinie 15:30.

 

Praca na planie dostarczyła wszystkim wiele emocji, wrażeń, a przede wszystkim dobrej zabawy. Bardzo dziękujemy wszystkim osobom za udział w przedsięwzięciu, za kreatywność, za spontaniczność, a przede wszystkim za chęci...

  LIP DUB

(tekst: MH)

 
FESTIWAL PIOSENKI FRANCUSKIEJ W POZNANIU
 
Dnia 13 lutego 2010 r. odbył się w Poznaniu XXVIII Festiwal Piosenki Francuskiej. W tym roku naszą szkołę godnie reprezentowała Roksana Kaczmarek z klasy Ic. Piosenka "Paroles, paroles" w jej wykonaniu bardzo spodobała się festiwalowej publiczności.
Tekst: Anna Kotecka

 
CIEKAWE SPOTKANIE
 
Dnia 5 lutego 2010 roku odbyło się  spotkanie uczniów klas trzecich z absolwentami naszej szkoły, którzy kontynuują naukę na różnych uczelniach wyższych.
Na spotkanie przybyli: Aleksandra Plucińska - studentka III roku Collegium Polonicum w Słubicach (kierunek: politologia); Katarzyna Chwałkowska - studentka III roku Uniwersytetu Zielonogórskiego (kierunek: politologia); Ernest Łodyga - student III roku Wyższej Szkoły Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu (kierunke: obsługa ruchu turystycznego). W trakcie spotkania uczniowie mogli uzyskać wiele przydatnych informacji na temat studiów i życia studenckiego.
Tekst: Anna Kotecka

 

 

Sukienka- 200 zł, fryzura- 50 zł, makijaż- 20 zł.

Wspomnienia ze studniówki- BEZCENNE!

        Jeszcze niedawno wspominaliśmy pierwszą klasę, a tu już za pasem studniówka. Teraz przed nami otwierają się nowe możliwości. 16 stycznia po raz ostatni mieliśmy okazje bawić się z kolegami z klasy i w gronie nauczycieli. Każda z dziewczyn mogła czuć się jak królowa. Panowie dotrzymywali kroku swoim partnerkom.

Bal maturzystów odbył się w restauracji "Kaukaska" w Wolsztynie. Całą noc, swoimi utworami, zabawiała nas orkiestra "Fart". Jak nakazuje tradycja, na początku imprezy, uczniowie zatańczyli poloneza.  Głos zabrali dyrektor szkoły oraz przewodnicząca samorządu uczniowskiego. Każda z klas przygotowała prezentacje podsumowującą 3-letnią edukację w Garczyńskim. O północy klasa 3b zaprezentowała przygotowane wcześniej skecze.  Zabawa trwała do białego rana, w szampańskim nastroju. Z niecierpliwością czekamy na zdjęcia i płytę. Dziękujmy za wspólnie spędzony czas i niezapomniane wrażenia.

        Teraz czeka nas ciężka praca, która miejmy nadzieję zaowocuje dobrymi wynikami naszych egzaminów. Wszystkim maturzystom życzymy powodzenia w maju.

D

tekst: Paulina Kwaśna i Milena Idzi.

                                                                                                          zdjęcia w galerii  

 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy!

Dnia 10 stycznia 2010 roku w Zbąszyńskim Centrum Kultury odbyła się charytatywna zbiórka pieniędzy. Jak co roku pieniądze przeznaczone były na szczytny cel, na onkologię dziecięcą. Organizatorem finału w Zbąszyniu tradycyjne już był Zespół Szkół nr 1.

Już od rana na ulicach naszego miasta kwestowało kilkunastu wolontariuszy. Każda grupa po odbyciu sojego dyżuru, mogła napić się ciepłej herbatki i poczęstować plackiem. Pomimo mrozu liczba chętnych do pomocy była zaskakująco duża. Na scenie wystąpiły zespoły taneczne takie jak: "Rego", "Tęcza", cheerleaderki "Chili". Po licytacji, mieliśmy możliwość usłyszeć kilka utworów wykonanych przez: "Burners INC.", "Granual", "Charyzma" i "Dubajahga".

Mieszkańcy Zbąszynia jak zwykle wykazali się hojnością i dobrym sercem. Wszystkim serdecznie dziękujemy za ofiarowane pieniądze. Kwota, którą udało się zebrać wystarczyła, by pobić zeszłoroczny rekord. Dzięki Wam zebraliśmy ponad 14 tys. złotych i kilkadziesiąt Euro. DZIĘKUJEMY!!! :)

tekst: Milena Idzi i Paulina Kwaśna
 

 

O świętach każdy pamięta...

            We wtorek 22 grudnia w ZOK-u o godzinie 10.00 odbył się koncert i spektakl świąteczny. Na atrakcje te przybyli wszyscy uczniowie wraz z gronem pedagogicznym oraz Dyrektorem. Koncert został przygotowany przez uczennice klasy 3 c- Milena Idzi, Paulina Kwaśna, Emilia Michalszczak, Natalia Małycha, Natalia Kierzek, Żaklin Wojdyło, Joanna Galas. Natomiast spektakl przygotowali: Jakub Borkowski, Adrianna Jałkowicz, Sylwia Iwanicka, Martyna Dudzińska, Emil Kaciunka, Sebastian Dzięcioł, Wojciech Puchacz. Przedstawienie te było ukazane w sposób humorystyczny. Kilku z uczniów musiało wcielić się w rolę Naszego szanownego grona pedagogicznego, a mianowicie: Martyna Dudzińska- p. Jolanta Stankiewicz, Wojciech Puchacz- ks. Krzysztof Borowicz, Sebastian Dzięcioł- p. Jarosław Jankowiak. Spektakl był przeplatany występami wokalnymi Naszych Śnieżynek:) Niespodzianką było zaproszenie na scenę nauczycilei, którzy chcieliby zaśpiewać wspólną piosenkę. Odwaga wykazali się: p. Katarzyna Wajwod, p. Józef Minge, p. Barbara Rau oraz ks. Krzysztof Borowicz. Wielkie brawa! Oprawą muzyczną zajęli się Nasi utalentowani muzycy: perkusja- Jakub Lewandowski, klawisze- Krzysztof Klorek i gitara elektryczna- Marcin Klorek (ubiegłoroczny absolwent naszej szkoły). Występy artystyczne zostały nagrodzone gromkimi brawami, po czym każda z klas udała się ze swoimi wychowawcami do szkoły, by zasiąść do wspólnej, klasowej Wigilii i złożyć sobie najserdeczniejsze życzenia świąteczne oraz noworoczne.

Całe przedsięwzięcie zostało przygotowane pod nadzorem p. Magdaleny Heinke. Dziękujemy!

            Wszystkim uczniom, nauczycielom, panu dyrektorowi, paniom i panu pilnującym porządku w Naszym LO chciałabym życzyć zdrowych, spokojnych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku!

Do zobaczenia w 2010 roku!!!:D

(tekst: Milena Idzi)
 
 
GÓRA GROSZA 2009
 

W dniu 18 grudnia 2009 nastąpiło liczenie Góry Grosza w ramach ogólnopolskiej akcji pod tą samą nazwą. Akcja miała miejsce już po raz trzeci w naszej szkole,  organizatorem był Samorząd Uczniowski, a opiekę sprawował opiekun SU p. Marta Misiewicz.

Tego żmudnego zajęcia jakim było liczenie mnóstwa groszy i nie tylko podjęły się: Milena Idzi, Paulina Kwaśna, Natalia Małycha, Emilia Michalszczak, Marzena Pawłowska.

Poszczególne klasy zebrały następujące kwoty:

1a    42,65 zł

1b    12,23 zł

1c     41,82 zł

1d    10,27 zł

2a    28,99 zł

2b    24,10 zł

2c     13,31 zł

3a    59,55 zł

3b     4,96 zł

3c     7,33 zł

Razem zebraliśmy: 245,21 zł Mniej niż w zeszłym roku :(

Jednak- tak jak zapowiadaliśmy- tytuł „Klasy z kasą” otrzymuje ta klasa, która zebrała najwięcej groszaków w przeliczeniu na jednego ucznia w klasie.

Dlatego też to klasa 1a otrzymuje tytuł „Klasa z kasą”.

GRATULUJEMY !!!

Chcielibyśmy podziękować wszystkim klasom za wzięcie udziału w akcji, gdyż w ten sposób wsparliście fundusz na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych.

W zeszłym roku zebrano w całej Polsce 2 499 969, 66 zł! Spójrzcie jaką siłę może mieć jeden grosz!
 
(tekst: MM)
Maraton Pisania Listów 2009!
 

W Liceum Ogólnokształcącym w Zbąszyniu odbył się Maraton Pisania Listów z Amnesty International. Akcja ta rozpoczęła się dnia 12 grudnia o godzinie 18.00. Osoby z zewnątrz mogły przyjść napisać list w obronie niewinnych ludzi w godzinach 18.00- 21.00 12 grudnia oraz 8.00- 12.00 13 grudnia. Uczniowie, którzy zamierzali napisać dużą ilość listów mogli nocować w szkole, co jest raczej nietypowym zjawiskiem. Ostatecznie w murach Naszej szkoły pozostały 24 osoby pod opieką Naszej ukochanej pani Marty Misiewicz i jej męża pana Patryka;) Podczas trwania tej akcji były wyświetlane przeróżne filmy, graliśmy w gry, a szczególnie w "Twistera", który już chyba stał się tradycją na maratonie. Również nie brakowało Nam pysznego jedzonka, które otrzymaliśmy od sponsorów. Gorąca pizza o 00.00...:D Każdy by się skusił! W ubiegłym roku łącznie zostało napisanych 411 listów (przez 17 osób), natomiast w tym udało Nam się napisać aż 750! Oczywiście nie mogę pominąć mistrzyń w pisaniu listów! Najwięcej, bo każda aż po 70 listów: Milena Idzi oraz Emilia Michalszczak. Jednak wszystkim gratuluję wytrwałości! Bo to dzięki Naszym listom, być może ktoś zostanie ocalony przed niesłusznym wyrokiem.

Podczas tej akcji uczniowie mogli bardziej się poznać i każdy zawarł jakąś nową znajomość;)

        Nasza szkoła znalazła się na 32 miejscu pod względem ilości napisanych listów. Wszystkim, którzy się do tego przyczynili bardzo dziękujemy;) Ale wcale nie to było Naszą ideą. Mam nadzieję, że i w tym roku listy pomogą wielu niewinnym osobom. W przyszłym roku planujemy napisać jeszcze więcej. Każdy, kto wziął udział w maratonie, może być z  siebie dumny, iż mógł pomóc wielu niewinnym skazańcom.

(tekst: Milena Idzi)
    
                        
 
W dniu 19 listopada 2009 roku o godz. 8:15 nasza klasa 1 c wyruszyła na drugą wycieczkę klasową do Gorzowa Wielkopolskiego pod opieką naszego wychowawcy profesora Józefa Minge oraz Tomasza Śliwy i ks. Krzysztofa Borowicza. :)

Pierwszym punktem naszej wycieczki było lodowisko ,,Słownianka”, na którym świetnie się bawiliśmy. Nasze popisy na lodowisku trwały ok. 1 godziny. Następnie poszliśmy do kręgielni w pobliżu lodowiska gdzie wraz z opiekunami miło pędziliśmy czas. Wszyscy radzili sobie całkiem nieźle, była świetna zabawa i dużo śmiechu. W ostatnim punkcie naszej wycieczki udaliśmy się do MacDonalda.

Wycieczka, choć jednodniowa dała nam wiele radości i miejmy nadzieję, że jeszcze to powtórzymy. :)

 

 

zdjęcia w galerii

 
 

 

VIII GALA PIŁKI SIATKOWEJ

z okazji obchodów DNIA PATRONA SZKOŁY

  

            27 listopada 2009 roku odbyła się doroczna GALA PIŁKI SIATKOWEJ Z OKAZJI DNIA PATRONA SZKOŁY zorganizowana przez UKS „OLIMPUS” oraz nauczycieli wychowania fizycznego Zespołu Szkół nr 1 w Zbąszyniu. Turniej rozpoczęli Państwo Garczyńscy, w których role wcielili się uczniowie ubrani w stroje z epoki naszego patrona: Marta Bordych – jako Garczyńska oraz Krzysztof Karbowiak – jako Garczyński, następnie o oficjalne otwarcie turnieju  został przez Garczyńskich poproszony dyrektor szkoły Bogusław Pietrusiewicz, który życzył wszystkim uczestnikom zwycięstwa a licznie zgromadzonym kibicom wspaniałych wrażeń a także zachęcił do gorącego dopingu.

 

W turnieju udział wzięły drużyny uczennic, uczniów, rodziców, przyjaciół – sponsorów oraz nauczycieli. Zawody  rozgrywane były na dwóch boiskach systemem „każdy z każdym”. Impreza ma na celu podobnie jak poprzednie,  poszerzenie istniejących i nawiązania nowych kontaktów na linii przyjaciele – sponsorzy – rodzice - szkoła, co ma owocować dalszą świetną współpracą i wspólnym osiąganiem celów statutowych klubu i szkoły.

 

               To wspólnie spędzone piątkowe  popołudnie było dla wszystkich głównie czasem dobrej zabawy i wielu sportowych emocji opartych o zasady fair – play. Atmosfera na widowni hali „Zbąszynianka” była wspaniała. Kibice zgromadzeni na trybunach swym gorącym i nieustannym dopingiem wspierali każdą z pięciu drużyn. Postać Pelagii – (Damian Lichtarowicz) bawił w przerwach dowcipem wspaniałych kibiców.

 

             Turniej miał bardzo emocjonujący przebieg, gry były zacięte i dostarczyły wielu satysfakcji dopingującym. Gratulujemy  wszystkim, cieszymy się, że obyło się bez kontuzji.

 

W tym turnieju wygrywają wszyscy, którzy brali w nim udział a niektórzy okazali się troszkę lepsi….

 

Po zakończeniu sportowych emocji i wręczeniu nagród wszyscy uczestnicy ustawili się do pamiątkowego zdjęcia.

 

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim zawodnikom biorącym udział w zawodach oraz wspaniałej publiczności, która swym dopingiem wspierała zawodników przez kilka godzin trwania całej imprezy.

 

Liczymy, że frekwencja i zaangażowanie będzie równie owocne i wspaniałe w następnych zawodach. Do zobaczenia za rok!!!

 

 

 

Końcowa klasyfikacja

 

 

1.PRZYJACIELE – SPONSORZY

 

2.UCZNIOWIE

 

3.NAUCZYCIELE

 

4.RODZICE

 

5.UCZENNICE

 

(tekst ASŚ)

więcej zdjęć w galerii
DZIEŃ PATRONA SZKOŁY - 27 listopada
								Dnia 27 listopada 2009 roku w ZOK-u odbył się apel, na którym zebrali się wszyscy uczniowie wraz z gronem pedagogicznym. Został on zorganizowany z okazji "Dnia Patrona Szkoły". Wszystkich obowiązywał strój galowy. Uczniowie, którzy przygotowali ten dzień, przybliżyli Nam kilka poglądów Stefana Garczyńskiego na różne sfery w życiu. Aby bardziej wprowadzić Nas w klimat, który panował za czasów Garczyńskiego, Marta Bordych i Emil Kaciunka wystąpili w tradycyjnych staropolskich strojach. Każda z klas miała za zadanie przygotować prezentację dotyczącą wyznaczonej Im osoby:
Klasa 1a- Antonina Woźna,
Klasa 1b- Piotrowski,
Klasa 1c- Stanisław Marciniec,
Klasa 1d- Ciświccy,
Klasa 2a- Abraham Zbąski,
Klasa 2b- Jancenty Janek,
Klasa 2c- Stanisław Olejniczak,
Klasa 3a- Marcin Czechowic,
Klasa 3b- Antoni Janiszewski,
Klasa 3c- Tomasz Śliwa.
Odbył się także koncert w nastroju jesiennym. Występem wokalnym zaszczyciły Nas: Marzena Pawłowska, Martyna Dudzińska, Roksana Kaczmarek i Dagmara Gołek. Oprawą muzyczną zajęli się: Jakub Lewandowski, Krzysztof Klorek i Oskar Poźniak. Apel został przygotowany z inicjatywy p. Anny Koteckiej. Nad projekcją multimedialną czuwał Alan Wolny.


(tekst: BYSTRZAKI xD)


POŁOWINKI  -  LISTOPAD  2009Dnia 14 listopada bieżącego roku, w Zbąszyńskim Domu Katolickim, odbyły się POŁOWINKI  klas drugich. O godzinie 1800, w przepięknych kreacjach i garniturach, na salę wkroczyli drugoklasiści. Uczniowie wraz z dyrektorem oraz wychowawcami bawili się w rytmie znanych przebojów. Zabawa trwała do godziny 100. Pozostaną bardzo miłe wspomnienia, które z pewnością, będą do nie jednego z nas powracały.

Należy serdecznie podziękować ks. proboszczowi Zbigniewowi Piotrowskiemu za użyczenie sali, dyrektorowi za pozwolenie na organizację połowinek, wychowawcom za spędzone razem 1,5 roku, jak i za troskliwą opiekę, oraz rodzicom i starszym koleżankom za  pomoc w przygotowaniu półmetkowej imprezy.


tekst: Marta Bordych


     

DZIEŃ WALKI Z PAPIEROSEM - 23 listopada

 

								Dnia 23 listopada 2009 roku w ZOK-u ZS nr1 w Zbąszyniu obchodził tzw. "Dzień walki z papierosem". Apel został zorganizowany w celu przybliżenia młodym ludziom, jak bardzo szkodliwe jest palenie papierosów. Osoby palące nie tylko zaniedbują swoje zdrowie, ale także szkodzą zdrowiu osób, które ich otaczają. Nałóg ten, jak każdy z nałogów, wiąże się z wielkimi stratami. Zostało to bardzo dokładnie i realistycznie zobrazowane krótkim przedstawieniem w wykonaniu: Jakuba Borkowskiego, Adrianny Jałukowicz, Jagody Kostery i Emila Kaciunki. Pomimo, iż spektakl ten był bardzo zabawny, w głębi skrywał pouczenie dla każdego z Nas. Zmiany, jakie powoduje palenie papierosów, w sposób precyzyjny zostały ujęte w wierszu napisanym przez Dominikę Drozd, a zarecytowanym przez Sebastiana Dzięcioła. W tym dniu również mieliśmy zaszczyt gościć jedną z pań będącą przedstawicielką z ministerstwa zdrowia. Korzystając z okazji, nasi koledzy przekazali nam kilka informacji o wirusie HIV, gdyż 1. grudnia na całym świecie obchodzony jest "Światowy Dzień Walki z AIDS".
Nad tym, by całe przedsięwzięcie było udane, czuwała pani Teresa Ziegler. Za włożony trud bardzo dziękujemy!;) 

(tekst: Milena Idzi)

Wycieczka klasy 1d do Srebrnej Góry

Klasa 1d Zespołu Szkół nr 1 im. Stefana Garczyńskiego w Zbąszyniu jest już drugim rocznikiem realizującym nauczanie w ramach profilu  bezpieczeństwo publiczne.

 

Profil bezpieczeństwo publiczne to klasa z nauczanymi w zakresie rozszerzonym przedmiotami : wiedzą o społeczeństwie i językiem angielskim oraz ze zwiększonym wymiarem godzin wychowania fizycznego. W ramach kształcenia przewidziany jest również kilkudniowy obóz szkoleniowy w Kiekrzu. Instytucją wspierającą program jest Komenda Powiatowa Policji w Nowym Tomyślu. Celem realizowanego programu jest opanowanie przez uczniów podstawowej wiedzy i umiejętności z zakresu zapobiegania przestępczości, podstaw prawa karnego i procesowego.


W ostatnim czasie uczniowie klasy1d uczestniczyli w wycieczce do Srebrnej Góry, zorganizowanej przez wychowawcę, panią profesor Barbarę Rau. Uczestniczyło w niej 28 uczniów oraz opiekunowie: profesor Jolanta Stankiewicz , profesor Anna Sołtysik- Śliwa oraz oczywiście  profesor Barbara Rau.

W środę wczesnym ranem ( o godz. 5.00 ) wyruszyliśmy pociągiem ze Zbąszynia. Miejscem docelowym była Srebrna Góra, a dokładniej Centrum Turystyki Niekonwencjonalnej. Pobyt trwał 3 dni. Nocowaliśmy w schronisku, w pokojach 3-4 osobowych.      

 

Pierwszego dnia udaliśmy się wraz z instruktorami na ściankę alpinistyczną. Okazało się, że nie było to tak łatwe, jak mogło się wydawać. Nikt się jednak nie poddał i wszyscy wykonali zadanie. W tym samym dniu zwiedziliśmy XVIII-wieczną twierdzę oraz okryte tajemnicą fortyfikacje z czasów Fryderyka Wielkiego.


Następnego dnia nadszedł czas na przezwyciężenie strachu - zjazd na linach z 30-metrowego wiaduktu kolejki zębatej z początku XX wieku. Nasze zmagania z pokonywaniem własnych słabości odbywały się pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Było to niezwykle trudne zadanie, które odważnie wszyscy wykonali. Tego samego dnia próbowaliśmy swoich możliwości w jednej z najszlachetniejszych dyscyplin sportu – w łucznictwie oraz strzelaliśmy z wiatrówek. Po obiedzie odbyliśmy wyprawę szlakiem sztolni, dawnych kopalni srebra.


W ostatnim dniu pobytu zostaliśmy zapoznani z techniką jazdy konnej. Niektórzy byli już wprawieni w jeździectwie, ale dla początkujących było to bardzo ciekawe doświadczenie.


Cała klasa uważa wycieczkę za bardzo udaną i niecierpliwie czeka na następną.

 

 


HAPPENING- URODZINY POLSKI

12 listopada 2009

 

Dnia 12 listopada w Liceum Garczyńskiego w Zbąszyniu odbył się Happening- Urodziny Polski. Był on zorganizowany z okazji Dnia Niepodległości. Była to szybka i krótka impreza, gdyż odbyła się ona podczas dużej przerwy. Słodką niespodzianką był przygotowany przez Samorząd Uczniowski poczęstunek- ciastka i cukierki. Ważnym elementem w tym dniu było to, by każdy posiadał w swym ubiorze biało- czerwony akcent. Również zostało zaśpiewane "100 LAT!" dla Naszej Niepodległej Polski.

Szanownej Jubilatce, która w tym roku obchodziła swoje 91 urodziny życzymy WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!!!


(tekst: Milena Idzi)

 


UROCZYSTE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI- MSZA I PRZEMARSZ POD POMNIK

11 listopada 2009


Jak co roku obchody 11-stego listopada rozpoczęły się uroczystą Mszą św. ku czci niepodległych żołnierzy. Po mszy odbył się przemarsz pod pomnik Powstańców. Grupa licealistów z ZS nr 1 ubrana w barwy narodowe wyróżniała się z tłumu. Pod pomnikiem zostały złożone kwiaty przez przedstawicieli różnych grup społecznych, m. in. przez Bractwo Kurkowe, pracowników SpTelek oraz zbąszyńskie szkoły w tym naszej. Imprezę uatrakcyjniła grupa zbąszyńskich śpiewaczy "PAUZA" oraz zespół "Szałamaje". Również nie zabrakło przemowy burmistrza Zbąszynia pana Leszka Leśnego.

(tekst: Emilia Michalszczak i Paulina Kwaśna)


 

 więcej zdjęć w albumie

 

ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada 2009

 „Cokolwiek będzie, cokolwiek sie stanie,

 

Jedno wiem tylko: sprawiedliwość będzie,

 

Jedno wiem tylko: Polska zmartwychwstanie.”

 

Zygmunt Krasiński

10 listopada w Zbąszyńskim Centrum Kultury odbyło się przedstawienie z okazji Dnia Odzyskania Niepodległości przygotowane przez klasę 2c z Liceum Garczyńskiego. Na samym początku odśpiewany został Hymn Polski. Następnie organizatorzy przybliżyli nam jakimi wielkimi wysiłkami musieli się wykazać nasi przodkowie, aby uzyskać niepodległość. Ten dzień jest bardzo ważnym wydarzeniem w historii naszego kraju, bo to właśnie dzięki naszym dzielnym Polakom, Polska wróciła na mapę świata i stała się niepodległym państwem.

Podczas spektaklu mieliśmy również okazję wysłuchać pięknie recytowanych wierszy przez uczniów klasy 2c i piosenki w wykonaniu Marzeny Pawłowskiej (klasa 3c).

Tekst: Milena Idzi, Paulina Kwaśna, Emilia Michalszczak
SPEKTAKL ZWIĄZANY Z ŚWIĘTEM ZMARŁYCH

2.11.2009
 


W związku z obchodzonym 1 listopada Świętem Zmarłych, w ZOK- u odbył się spektakl. Zorganizował go wspólnie z uczniami profesor Aleksander Wiśniewski, nauczyciel języka polskiego. Przedstawienie rozpoczęło się pokazem tanecznym zaprezentowanym przez członkinie szkolnego kółka tanecznego prowadzonego przez Aleksandrę Kurlus z klasy 3b. Następnie widzowie mogli obejrzeć scenkę przygotowaną przez uczennice naszego LO- Jagodę Kosterę, Martę Bordych, Patrycję Dynowską- na podstawie poematu Sylvii Plath „Trzy kobiety”.  Swój talent muzyczny zaprezentowały Roksana Kaczmarek oraz Marzena Pawłowska, które zaśpiewały razem w duecie. Uczniowie po raz kolejny pokazali również swoje umiejętności recytatorskie- Sebastian Dzięcioł, Jagoda Kostera, Emilia Jóskowiak, Marta Przybyła, Marzena Pawłowska. 
Imprezę uświetnił występ profesora Wiśniewskiego, który zaprezentował m.in. utwór „Marionetki”. 
Uczestnicy spektaklu zebrali gromkie brawa, pojawiły się nawet owacje na stojąco.

 
(tekst: Patrycja Dynowska, Jagoda Kostera)


KONCERT CHARYTATYWNY DLA MARCINA
24.10.2009.
 


Dnia 24 października w Zbąszyńskim Centrum Kultury odbył się koncert chrytatywny, którego celem było zebranie pieniędzy na walkę z nowotworem naszego kolegi - Marcina.
W ciągu pięciu godzin mieliśmy okazję wysłuchać czterech kapel: ZIELE, GRANUAL, CHARYZMA, DRUNK`N`ROLLED. Publiczność nie zawiodła i bawiła się znakomicie przy rockowych brzmieniach. Dziewczyny ze szkolnego klubu wolontarioatu upiekły pyszne ciasta, które można było kupić za symboliczną złotówkę. Mieszkańcy Zbaszynia i okolic okazali dobroc serca i hojność. Dzięki nim zebraliśmy podczas koncertu 2066,08 zł.

Następnego dnia, w niedzielę, odbyła się zbiórka datków przed kosciołem parafialnym w Zbąszyniu. Dzięki ofiarności parafian zebraliśmy aż 9819, 84 zł.

Jesteśmy bardzo wdzięczni mieszkańcom naszego miasta i okolic za wsparcie, które okazali już po raz kolejny!

Pieniadze zostały przekazane na konto bankowe mamy Marcina.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!


(tekst Marta Bordych)DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W "GARCZYŃSKIM
"
15. 10. 2009
 

Dnia 15 października 2009r. w ZOK-u odbył się Dzień Edukacji Narodowej. Na tę uroczystość  przybyło całe grono pedagogiczne wraz z uczniami. Wszystkich obowiązywał strój galowy. Spotkanie poprowadzili: Marta  Bordych (2a) oraz Emil Kaciunka (3b). Dzień ten został urozmaicony  licznymi występami artystycznymi. Mogliśmy usłyszeć piękną poezję oraz występy wokalne. Swoimi talentami wykazali  się m.in.: Marzena Pawłowska, Patrycja Dynowska, Jagoda Kostera, Martyna Dudzińska, Roksana Kaczmarek, Sebastian Dzięcioł, Marta Przybyła. Każdy artysta został nagrodzony gromkimi  brawami. Mieliśmy również zaszczyt wysłuchać przemówienia przewodniczącej samorządu Jagody Gołek, po którym zostały wręczone na ręce pana dyrektora przepiękne kwiaty. Dzień ten był również jednym z ważniejszych dla wszystkich pierwszoklasistów, gdyż składali oni uroczyste ślubowanie. Teraz już na pewno są oni „pełnoprawnymi obywatelami”  Liceum Ogólnokształcącego  im. Stefana Garczyńskiego.


(tekst: Milena Idzi)

UCZNIOWIE LICEUM GARCZYŃSKIEGO Z WIZYTĄ W SZKOLE PARTNERSKIEJ W MICHENDORF (NIEMCY)
2.10.2009

W piątek, 2 października grupa uczniów z naszej szkoły wraz z opiekunami: dyrektorem, profesor Martą Misiewicz, która była również naszym tłumaczem, oraz profesor Anną Sołtysik- Śliwą udała się do Niemiec, aby spotkać się z uczniami Wolkenberg Gymnasium w Michendorf, z którym nawiązaliśmy współpracę. Ta jednodniowa wycieczka miała na celu zapoznanie się i zintegrowanie z nowymi przyjaciółmi.

Gdy dotarliśmy na miejsce przywitała nas pani Weber, wice dyrektor, która zaprosiła nas na salę sportową. Zagraliśmy tam mecz siatkówki w mieszanych, polsko- niemieckich drużynach. Była to doskonała okazja do bliższego poznania się i sprawdzenia swoich umiejętności porozumiewania się w języku niemieckim. W czasie naszych sportowych zmagań przybyła grupa z Izraela. Dowiedzieliśmy się, że dyrektor nie przypadkowo zorganizował spotkanie między Niemcami, Polakami i Izraelczykami. Miało to oczywiście znaczenie symboliczne.

Kolejnym punktem spotkania było oprowadzenie nas po szkole, która okazała się dużym i nowoczesnym budynkiem. Po takich wrażeniach zdążyliśmy już zgłodnieć, więc wybraliśmy się na przygotowany w szkolnej stołówce posiłek. Wtedy potwierdziło się nasze przekonanie o gościnności Niemców.

Po obiedzie wsiedliśmy do autobusu i udaliśmy się zwiedzać Poczdam- miasto sąsiadujące z Michendorfem. Po drodze mieliśmy okazję zobaczyć rzekę Havel, po której żeglował Einstein. Ogromne wrażenie zrobił na nas Sanssouci (czyt. sansosi)- kompleks parkowo- pałacowy Fryderyka II oraz budynek, w którym w 1945 roku odbyła się konferencja Wielkiej Trójki- Stalin, Churchill i Roosevelt- kończąca II wojnę światową. Następnie udaliśmy się na długi spacer na wzgórze Pfingstberg, gdzie znajduje się Belvedere- zachwycający punkt widokowy z zapierającym dech w piersiach widokiem na rozległe rzeczne, miejskie i leśne okolice.

Tuż po zejściu ze ścieżki wybraliśmy się na kolację do ekskluzywnej restauracji w leśnym zaciszu.

Następnie wróciliśmy do Michendorfu, gdzie w postaci drobnych upominków podziękowaliśmy niemieckiemu dyrektorowi i pani Weber za ciepłe przyjęcie. Pożegnaliśmy się i ruszyliśmy w podróż do domu.

Teraz pozostaje nam czekać na odwiedziny naszych niemieckich przyjaciół w naszym mieście. Nie możemy się już doczekać! Mamy nadzieję, że będą oni równie zadowoleni po odwiedzinach jak my.


(Tekst: Zuzanna Biniaś, Ewelina Birk)


 

(więcej zdjęć w albumie)


DZIEŃ INTEGRACJI KLAS PIERWSZYCH
07.10.2009.

 

7 października 2009 roku odbył się w ZSNr1 w Zbąszyniu dzień integracji klas pierwszych, tzw. "Dzień Kota". 

Impreza ta odbywa się co roku i jest już tradycją naszej szkoły. Liczne konkurencje przygotowane przez klasę 2b i samorząd uczniowski dostarczyły wszystkim obecnym wiele emocji i wrażeń. O poprowadzenie tego szczególnego dnia zostali poproszeni: Ewelina Birk, Katarzyna Mai i Krzysztof Karbowiak. Wszystkie klasy wykazały się pomysłowością i innowacyjnością. Jednym z głównych zadań było zaprezentowanie się klas z transparentem oraz hasłem. W tej dziedzinie najwięcej punktów otrzymała klasa 1d z hasłem:

 

 

 

"W NASZEJ KLASIE MĄDRYCH

RÓJ

MY JESTEŚMY DOBRZY W ..."


Konkurencje były przeplatane występami artystycznymi. Swoim talentem podzieliły się z nami: uczennica klasy 3b Martyna Dudzińska oraz "świeżo upieczona kocica" Roksana Kaczmarek. Rywalizacja była zacięta. Uczniowie walczyli jak "dzikie koty". Do ostatniej chwili nie było wiadomo, która z klas zwycięży. Konkurencje oceniane były przez naszą szanowną komisję, w skład której wchodzili: dyrektor szkoły Bogusław Pietrusiewicz, opiekunka samorządu uczniowskiego pani Marta Misiewicz, przewodnicząca szkoły Jagoda Gołek oraz przedstawicielka klasy 2b Małgorzata Walczak. Po burzliwych naradach zostały ogłoszone wyniki:


IV miejsce zajęła klasa 1b,

 

III miejsce zajęła klasa 1c,

 

II miejscce zajęła klasa 1d,

 

I miejsce zajęła klasa 1a.


Nagrodami były godziny bez pytania.

Mamy nadzieję, że dzień ten pozwolił "kociakom" w pełni zintegrować się z naszą szkołą:)


(tekst: Emilia Michalszczak, Milena Idzi, Paulina Kwaśna)

Dnia 3 i 4 października 2009 roku odbył się w Brzegu
II Ogólnopolski Festiwal Piosenki Francuskiej.W tym festiwalu wzięła udział Marzena Pawłowska (uczennica Zespołu Szkół nr 1 im. Stefana Garczyńskiego w Zbąszyniu) wraz z zespołem młodych,  utalentowanych muzyków w składzie: Krzysztof Klorek – fortepian, Jakub Lewandowski – perkusja, Oskar Poźniak –gitara basowa (także uczniowie Zespołu Szkół nr1 w Zbąszyniu) oraz Dawid Zieliński – gitara elektryczna (uczeń Technikum w Zbąszynku).  

Każdy z zakwalifikowanych uczestników musiał zaprezentować dwie piosenki francuskie, w tym (minimum) jedną w oryginalnej wersji językowej.

Marzena Pawłowska zaprezentowała nastrojową piosenkę Jacques’a Brela „Quand on n’a que l’amour” oraz dynamiczną piosenkę Patricii Kaas „D’Allemagne”.


Za prezentację tych utworów jury konkursowe przyznało Marzenie Pawłowskiej i całemu zespołowi II nagrodę.

 

Warto dodać, że Marzena Pawłowska jeszcze w tym roku zdobyła wyróżnienie  na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej w Brzegu, II miejsce w konkursie śpiewu solowego  w kategorii młodzieżowej na XLIII Ogólnopolskim Konkursie Gawędziarzy, Instrumentalistów, Śpiewaków, Drużbów i Starostów Weselnych „Sabałowe Bajania”  w Bukowinie i wyróżnienie w kategorii solistów śpiewaków na 43 Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu nad Wisłą, a w 2008 roku – III nagrodę na Festiwalu Piosenki Francuskiej w Poznaniu.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!ZOBACZ - POSŁUCHAJ

GL - czytaj

 

SALON MATURZYSTÓW - PERSPEKTYWY 2009
Wybór wyższej uczelni jest jedną z ważniejszych decyzji, która na nas czeka w najbliższym czasie. Właśnie dlatego 18 września został zorganizowany wyjazd na salon maturzystów na Poznańską Politechnikę. Na politechnice były prowadzone wykłady dotyczące różnych dziedzin nauki m.in. matematyki. Na holu rozstawione były stoiska, na których prezentowały się najróżniejsze uczelnie. Były to m.in.
Wyższa Szkoła Bankowości, Akademia Wychowania Fizycznego, Uniwersytet Zielonogórski, Akademia Morska w Szczecinie i wiele innych. Każda szkoła miała swój sposób na zachęcanie uczniów. Najwięcej maturzystów zgromadziło się przy WSB, gdzie przeprowadzane były zabawy i konkursy. Będąc tam nie można było nie zwrócić uwagi na dwóch zabawnych spikerów- oczywiście studentów. Podchodząc do stoiska AWF- u można było posłuchać dobrej muzyki puszczanej przez przebywającego tam DJ'a. Głoszone przez Politechnikę hasło " kobiety na politechnikach" spotkało się z wielką aprobatą wśród gości. Każda szkoła udzielała informacji dotyczących studiów i tegorocznej matury. Rozdawane również były ulotki, katalogi i informatory. Wszystkim tegorocznym maturzystom życzę, aby dostali się do wymarzonych szkół, na wymarzone kierunki. Powodzenia!;)
(Tekst: Paulina Kwaśna)

  

WYCIECZKA klasy IcW czwartek (10 września 2009 r.) odbyła się pierwsza wycieczka rowerowa klasy Ic dookoła jeziora ''Błędno". Wycieczka miała na celu zintegrowanie nowej klasy i poznanie miejsc związanych z walkami powstańczymi w naszej okolicy. Przy pięknej pogodzie, wyruszyliśmy z placu szkolnego około godziny 10:00 i udaliśmy się w kierunku Przyprostyni i Perzyn. W Nowej Wsi nad rzeką Obrą w czasie krótkiego postoju podziwialiśmy piękną przyrodę ziemi zbąskiej a następnie na cmentarzu oglądaliśmy pomnik upamiętniający powstańców wielkopolskich poległych w walkach na początku 1919r. Dłuższy odpoczynek zaplanowaliśmy  w  gospodarstwie agroturystycznym pana Buczkowskiego w Nądni, gdzie m.in. zjedliśmy kiełbasę z grilla. Wracając do Zbąszynia zobaczyliśmy pomnik kolejarza Jacentego Janka, rozstrzelanego przez Niemców za współpracę z powstańcami. Nasza wycieczka zakończyła się o godzinie 14:00 na Dużej Stacji PKP w miejscu gdzie upamiętniono wypędzenie w 1938r
z Trzeciej Rzeszy tysięcy osób narodowości żydowskiej. 


(oprac. Hiacynta Janowska)

 

              

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2009/2010Pozostały już tylko wakacyjne wspomnienia....
1 września 2009 roku o godzinie 9:00 odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Wypoczęci uczniowie z radością powitali szkolne mury i swoich rówieśników. Wszyscy zebrani wysłuchali hymnu, po czym głos zabrał Pan Dyrektor.

Jak co roku powitaliśmy pierwsze klasy wraz z ich wychowawcami:
IA - mgr Magdalena Cieślak
IB - mgr Krzysztof Smoczyński
IC - dr Józef Minge
ID - mgr Barbara Rau

Bardzo wyczekiwanym momentem przez zebranych było nadanie tytułu "ZŁOTEGO ABSOLWENTA 2009". Mianem tym został zaszczycony Andrzej Ziegler. Rodzice Andrzeja otrzymali listy gratulacyjne od Starosty Nowotomyskiego, p. Andrzeja Wilkońskiego oraz Pana Dyrektora, Bogusława Pietrusiewicza. Jesteśmy pełni podziwu dla naszego kolegi i, tak jak poprzedni "Złoci Absolwenci" stanowi on dla nas wzór do naśladowania. Gratulujemy!

Jako, że klasa o profilu bezpieczeństwo publiczne istnieje w naszej szkole już drugo rok i cieszy się coraz większą popularnością, specjalnie do uczniów tej klasy swoje słowa skierował komisarz Sławomir Mikułko.

Mamy nadzieję, że i ten rok przyniesie nam wiele niespodzianek - dobrych niespodzianek.

Wszystkim uczniom życzymy powodzenia w osiaganiu swoich celów oraz jak najlepszych przeżyć, by miło było wspominać szkolne lata :)
(Tekst: Milena Idzi)

 Wiadomości

Kontakt

  • Zespół Szkół nr 1 im. Stefana Garczyńskiego w Zbąszyniu

Galeria zdjęć